Від Усика до Хижняка: хто з українських боксерів вигравав Олімпійські ігри

Розмір тексту
А А А
Поділитися share
Олександр Хижняк зумів здобути золоту медаль на Олімпійських іграх у Парижі, до цього у нього було срібло Токіо

Хижняк у фінальному поєдинку проти Нурбека Оралбая зумів здобути впевнену перемогу та тим самим став олімпійським чемпіоном з боксу у Парижі. Таким чином, це вже п'ята золота медаль в олімпійському боксі для України.

Сайт Новини Рro розповідає, що відомо про всіх олімпійських чемпіонів України з боксу.

Хто вигравав олімпійське золото з боксу

Олександр Хижняк досить впевнено здолав суперника з Казахстану Нурбека Оралбая та став олімпійським чемпіоном з боксу. Таким чином, це вже п'ята золота медаль в боксі для України на Олімпійських іграх.

Загалом, список боксерів, що ставали олімпійськими чемпіонами виглядає так:

• Володимир Кличко – Олімпіада-1996 у Атланті;
  • Василь Ломаченко – Олімпіада-2008 у Пекіні;
  • Василь Ломаченко – Олімпіада-2012 у Лондоні;
  • Олександр Усик – Олімпіада-2012 у Лондоні;
  • Олександр Хижняк – Олімпіада-2024 у Парижі.

Крім того, було чимало боксерів, які брали срібні та бронзові медалі на попередніх Олімпійських іграх. Зокрема, сюда можна віднести таких професіоналів як Олександр Гвоздик, Тарас Шелестюк, Денис Берінчик, В'ячеслав Глазков та інші.

Станом на зараз Україна займає 17-те місце у медальному заліку. Медаль Олександра Хижняка стала третьою золотою на Олімпіаді-2024 у Парижі. До цього нагороди такого ґатунку здобули жіноча збірна з фехтування на шаблях та стрибунка у висоту Ярослава Магучіх.

Нагадаємо, ми писали, що Микола Шапаренко може покинути київське "Динамо" вже цього літа. Також ми повідомляли, в якій формі Парвіз Насібов підходить до фіналу Олімпіади-2024.