Україна виплатить медалістам Олімпіади солідні суми – скільки отримають спортсмени та тренери

Олександр Хижняк

На Олімпійських іграх у Парижі наша національна збірна змогла завоювати 12 нагород, серед яких є три золоті медалі

Українські спортсмени, які завоювали нагороди на Олімпійських іграх у Парижі зможуть отримати солідні виплати від держави. Також, це стосується і їхніх тренерів.

Сайт Новини Pro розповідає, скільки сумарно виплатить держава українським медалістам.

Скільки виплатить держава

Згідно з постановою Кабінету міністрів України "Про встановлення винагород спортсменам України – чемпіонам, призерам Олімпійських ігор та їх тренера" відомо, що чемпіон ОІ отримає 125 тисяч доларів, срібний призер – 80 тисяч, а бронзовий 55 тисяч.

Таким чином, якщо врахувати всі медалі, які зуміли вибороти представники України на Олімпіаді-2024 у Парижі, державі загалом доведеться заплатити 1,45 мільйонів доларів.

Зокрема, за золото – 750 тисяч (Харлан, Комащук, Бакастова, Кравацька, Магучіх, Хижняк). За срібло – 480 тисяч (Ковтун, Лузан, Рибачок, Насібов, Куліш, Коляденко). Своєю чергою, за бронзові нагороди доведеться заплатити 220 тисяч доларів. Їх отримають Кохан, Беленюк, Харлан та Геращенко.

У підсумковому медальному заліку Україна зайняла 21 місце на Олімпійських іграх за кількістю золотих нагород. Якщо ж брати загальну кілями медалей, то тут наша держава розмістилася на 17 місці.

Виступ на Олімпіаді у Парижі став для нашої країни найкращим за останні 12 років.

Нагадаємо, ми повідомляли, що Ольга Харлан виставила на аукціон шаблю, з якою перемогла у фіналі ОІ. Також ми повідомляли про найкращі моменти церемонії закриття Олімпіади.