Історичне досягнення на Олімпіаді: спортсмен встановив рекорд у шосейних гонках

На Олімпіаді в Парижі встановили рекорд в шосейних гонках

Суботня групова гонка на шосе завершилася неймовірним рекордом для одного зі спортсменів

3 липня на Олімпійських іграх у Парижі один із учасників показав неймовірний результат – йому вдалося стати рекордсменом. Він єдиний за всю історію проведення міжнародних змагань здобув дві золоті медалі в шосейних гонках на одній Олімпіаді.

Про це йдеться на офіційному сайті Ігор.

Історичне досягнення підкорилося бельгійцеві – Ремко Евенепул спочатку виграв золото в гонці з роздільним часом, а в суботньому груповому чоловічому змаганні також фінішував першим. Велогонщики подолали 273 кілометри, що є найбільшою дистанцією за всі Олімпійські ігри у вказаному виді спорту.

Що цікаво, за 4 кілометри до фінішу в майбутнього рекордсмена прокололося заднє колесо, тому потенційний срібний призер зміг наздогнати бельгійця. Але це йому не допомогло: механіки швидко замінили велосипед Ремко, тож він фінішував поблизу Ейфелевої вежі з відривом у понад 1 хвилину.

Результати шосейних гонок на Олімпіаді-2024. Фото: Скриншот

До речі, у груповій велогонці брав участь українець Анатолій Будяк. Він завершив змагання 66-м, фінішувавши у складі групи, яка відставала від лідерів на 19 хвилин.

Перше українське золото

Суботні змагання відзначилися ще одним неймовірним досягнення, але цього разу України. Жіноча збірна з фехтування виграла у фіналі проти команди з Південної Кореї. Ця перемога принесла нашій державі першу золоту медаль на цьогорічній Олімпіаді.

Особливо відзначилася шаблістка Ольга Харлан, яка вже виборола у власну скарбничку бронзу в особистих змаганнях. Завдяки цьому Харлан встановила новий рекорд – вона стала найтитулованішою спортсменкою в історії України на Олімпійських іграх.

До змагань у Парижі титул належав Яні Клочковій, якій вдалося здобути п'ять медалей. Власне, до Олімпіади-2024 у Харлан вже було чотири перемоги, зокрема перше золото у Пекіні (2008) і срібло в Ріо (2016).

Раніше сайт Новини Pro писав, що Україна здобула перше золото на Олімпіаді. Також ми повідомляли, що трансгендер зламав носа суперниці з Італії на Олімпіаді.